Account

Please wait, authorizing ...
×

Sekcje NCKiB 2017/2018

Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki zaprasza wszystkich chętnych do udziału w sekcjach organizowanych przez NCKiB. Ruszamy pełną parą od 19 września:) Zachęcamy również do udziału w zajęciach Uniwersytetu III Wieku, wszystkie sekcje oraz zajęcia UTW są wyszczególnione w załączniku.

ulotka a3 przod

ulotka a3 srodek

Sekcja Szachowa

Sekcja Szachowa

 

Zajęcia prowadzi instruktor Jan Zalewski. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu.

Środa 17:00-19:00

Piątek 17:00-19:00

Sobota 10:00-12:00

Przez cały rok odbywają się liczne turnieje szachowe o lokalnym, ale także o wojewódzkim zasięgu. Zawodnicy zdobywają nagrody również na turniejach wyjazdowych.

 Za kolebkę szachów uznawane są Indie. Według źródeł pisanych gra ta była już znana w Persji na dworze szacha Chusrau I Anoszarwana w latach 70. VI wieku naszej ery, gdzie przywieziona została w darze od indyjskiego radży. Indyjska czaturanga została w Persji przekształcona w czatrang, a po opanowaniu tego kraju przez Arabów uległa kolejnym przemianom, po których powstał szatrandż. Kolejna ewolucja nastąpiła po pojawieniu się gry w Europie, nastąpiły wówczas zmiany najbardziej przypominające współczesną grę w szachy (zmieniono reguły gry, dopracowano zasady poruszania się bierek, pojawiły się m.in. roszada, mat, promocja).

Czytaj więcej...

Sekcja Plastyczna i Rękodzieła

 

Sekcja Plastyczna

Sekcja rękodzieła artystycznego

 

Sekcje plastyczną prowadzi plastyk Dagmara Pawłowska – Ossowska.

Zajęcia plastyczne odbywają się w następujące dni:

Grupa młodsza ( 3- 6 lat) – Akademia Sztuki Dziecięcej

wtorek 16.00 – 17.00

czwartek 16.00 – 17.00

Grupa starsza ( od 7 lat ) - Laboratorium Plastyczne

piątek 16.00 – 18.30

Grupa dorosłych - Pracownia Rękodzieła Artystycznego

wtorek 17.00 – 19.00

W ramach sekcji funkcjonują grupy:

Akademia Sztuki Dziecięcej – zajęcia dla dzieci od 3 do 6 r.ż.

  • Zajęcia plastyczne w Akademii Sztuki Dziecej to początek wspaniałej podróży po krainie sztuki, w poszukiwaniu „skarbów” ukrytych w naszych najmłodszych. W atmosferze twórczej zabawy dzieci poznają tajemnice zaklęte w barwach i kształtach; będą miały okazję eksperymentować z różnorodnymi materiałami oraz technikami plastycznymi, rozwijać i doskonalić umiejętności manualne pod czujnym okiem instruktora. Innymi słowy – będziemy malować, rysować, lepić, wyklejać, wycinać, wydzierać, wałkować, smarować, stemplować i wiele innych czynności plastycznych sprawiających dzieciom niesamowitą radość, dając im środki do wyrażania własnych myśli, wyobrażeń, spostrzeżeń – które na tym etapie życia czasami trudno wyrazić słowami.

Laboratorium Plastyczne – zajęcia dla dzieci od 7 r.ż.

  • Zajęcia Akademii Eksperymentu Plastycznego ukierunkowane są na rozwój twórczej osobowości dziecka. Celem zajęć jest rozbudzanie wyobraźni i kreatywności, cech które są niezbędne dla procesu twórczego ale także bardzo przydatne w szkole, jak i w dorosłym życiu. Uczestnicy zajęć będą doskonlić posiadane i zdobywać nowe umiejętności plastyczne, nabywać swobody i lekkości w posługiwniu się różnorodnymi narzędziami plastycznymi a także doświadczać pracy w róznorodnym materiale. Na zajęciach młodzi artyści będą mieli okazję „eksperymentować„ ze sztuką, odkrywać nowe możliwości artystycznego wyrazu, a wszystko po to, by pełniej i swobodnie móc wyrażać siebie i czerpać radość z tworzenia rzeczy nowych i niepowtarzalnych.

Pracownia Rękodzieła Artystycznego – zajęcia dla młodzieży i dorosłych

  • Zajęcia dla dorosłych kierowane są do osób chcących rozwijać posiadane lub odkrywać nowe talenty artystyczne oraz zdobyć nowe umiejętności z zakresu sztuk plastycznych. Jest to wspaniała forma twórczego spędzania wolnego czasu, w oderwaniu od codzienności – bez pośpiechu i stresów – w miłej artystycznej atmosferze pracowni plastycznej. Na zajęciach poznajemy ciekawe techniki rękodzielnicze m.in. Decoupage, filcowanie, mozaika,quilling, sutasz, makrama, tkactwo. Wytwarzamy własnoręcznie świece, pachnące mydełka, stroiki okolicznościowe i wiele innych.

*Program zajęć dostosowany jest do wieku oraz indywidualnych umiejętności i możliwości uczestników.

*Zajęcia prowadzone są w formie plastycznej zabawy, nie są tu wymagane zdolności plastyczne uczestników. 


Zainteresowanych prosimy o kontakt

 

Czytaj więcej...

Sekcja Muzyczna

Sekcja Muzyczna

 

Zajęcia prowadzi instruktor Bartłomiej Ossowski. Zajęcia odbywają się codziennie w godzinach pracy Nowostawskiego Centrum Kultury i Biblioteki.

Wtorek 11:00-19:00

Środa 11:00 - 19:00

Czwartek 09:00-17:00

Piątek 11:00-19:00

Sobota 08:00-16:00

Tryb zajęć to lekcje indywidualne oraz odbywające się w niewielkich grupach. Sala muzyczna otwarta jest także dla młodych amatorskich zespołów, które chciałyby mieć tu swoje próby. Uczestnicy zajęć muzycznych swoje umiejętności mogą prezentować w trakcie imprez kulturalnych organizowanych przez NCKiB takich jak: Dożynki Gminne, Festyny Rodzinne, Finał WOŚP i wiele innych.

Czytaj więcej...

Orkiestra dęta

Nowostawskiej Orkiestry Dętej

 

Reprezentacyjna sekcja Nowostawskiego Centrum Kultury i Biblioteki w Nowym Stawie. Kapelmistrzem orkiestry jest Andrzej Pałka. Do udziału w próbach orkiestry zapraszamy chętnych w każdym wieku. Występy Orkiestry nadają uroczysty ton wielu nowostawskim uroczystościom: kościelnym, historycznym, a także rozrywkowym.

 

Orkiestra dęta składa się głównie z instrumentów dętych. Partię smyczków z orkiestry symfonicznej przejmują w orkiestrze dętej klarnety oraz flety.

Czytaj więcej...

Sekcja Klubu Podróżnika

 

Sekcji Klubu podroznika

 

Zajęcia prowadzi instruktor Ewa Kot. Zajęcia odbywają się.

Wtorek 16:00-17:30

Miejsce : NCKiB

 

Sekcja Fitness

 

Fitness

 

Zajęcia prowadzi instruktor Małgorzata Woźniak. Zajęcia odbywają się.

Wtorek 18:00-19:00

Czwartek 18:00-19:00

Miejsce : Kompleks Służb Ratowniczych

 

Sekcja Tańca HIP HOP

Sekcja tańca nowoczesnego

 

Zajęcia odbywają się cyklicznie, dwa razy w tygodniu, prowadzi je instruktor Karolina Gałczyńska. Zajęcia obejmują naukę tańca, poznawanie i naukę układów choreograficznych przy nowoczesnej muzyce tanecznej oraz ogólny rozwój sprawności fizycznej. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych: grupa młodsza oraz grupa starsza.

Celem nauki tańca nowoczesnego jest zainteresowanie uczestników nowymi stylami, pokazanie różnorodności jego odmian. Kroki taneczne łączą kilka technik. W choreografii mogą mieć miejsce elementy akrobatyki. Jednak głównym źródłem rytmu jest taniec klasyczny, znany jako balet. Podstawowe kroki baletu mają szerokie zastosowanie w tańcu współczesnym i są nieodłącznymi elementami każdego układu. W ramach nauki tańca wprowadzane są pojęcia z jazzu, baletu nowoczesnego, funky i hip-hopu. Drugą część prowadzonych zajęć stanowi nauka układów tanecznych.

Czytaj więcej...

7 Grunwaldzka Drużyna Harcerska

Harcerze

 

Od marca 2012 r. reaktywowana została drużyna harcerska działająca od lat przy Nowostawskim Centrum Kultury i Biblioteki. Zbiórki prowadzi druhna Agnieszka Korycka.

 

Zgodnie ze Statutem Związek Harcerstwa Polskiego jest wychowawczym, patriotycznym, dobrowolnym i samorządnym stowarzyszeniem zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników oraz instruktorów, seniorów i członków starszyzny.

Czytaj więcej...

Kalendarz wydarzeń

Kamery Online

 
 
 

Polecane strony